Časté dotazy

Nabízíme odpovědi na nejčastější dotazy k tématům, s nimiž se na nás obracíte: ceny plynu, změna dodavatele plynu, faktura za plyn. Pro další informace nás kontaktujte.

Co se pro nás změní přechodem k jinému dodavateli?

Prakticky nic. Plyn Vám bude dodáván bez přerušení a všechny formality vyřídíme za Vás. Změnu poznáte pouze při vyúčtování za odběr plynu v rozdílu ceny za plyn – bude pravděpodobně nižší. Jediné, co se pro vás změní, bude číslo účtu, na který budete poukazovat platby za plyn. Návod jak přejít k nám.

Proč je faktura za plyn tak složitá?

Trh s plynem je zákonem rozdělen na dvě samostatné části, které musejí být na faktuře zohledněny:
  • Distribuční část se týká zejména přepravy plynu a služeb operátora trhu. Tuto činnost provádí místně příslušný distributor, který má výhradní monopol na poskytování distribuce a jeho ceny jsou regulovány státem (rozhodnutí Energetického regulačního úřadu). Cena distribuční části se změnou dodavatele nemění.
  • Obchodní část se týká dodávky plynu. Zde cena není regulována a lze ji ovlivnit volbou dodavatele plynu. Každá tato část má samostatně provedené vyúčtování za dané období a množství informací může působit dojmem složitosti faktury. V případě potřeby Vám rádi fakturu vysvětlíme. Kontaktujte nás!

Jak mám změnit dodavatele plynu?

Pokud se rozhodnete dodávky plynu svěřit naší společnosti, stačí nás pouze kontaktovat a my vás osobně navštívíme a sepíšeme s vámi smlouvu, nebo je možno smlouvu vyplnit na formulářích uvedených v dokumentech a zaslat na naši adresu. Vše ostatní vyřídíme za vás. Podrobné informace o přechodu k nám nabízíme na stránce Přejděte k nám.

Co když mi levný plyn najednou zdražíte?

Bez vašeho vědomí se nic takového nemůže stát. Nejen ze zákona, ale i ze smlouvy (obchodní podmínky – Článek VII. Změny cen a OPD) máte možnost při změně ceny od smlouvy odstoupit. Nic neskrýváme, veškeré naše dokumenty a smlouvy si můžete kdykoli ještě před podpisem prohlédnout a prostudovat.

Co když nám přestanete dodávat plyn? Neodpojí nám plyn?

K odpojení nemůže dojít, protože Energetický zákon chrání odběratele plynu a zaručuje jim, že pokud dodavatel plynu (tedy naše společnost) přestane být schopen plnit své závazky a dodávat plyn, okamžitě jej zastoupí tzv. „dodavatel poslední instance“. Ten dodává za regulované ceny. Okamžitě tedy máte možnost přejít k vámi zvolenému dodavateli. Nepředpokládáme však, že by taková situace nastala.

Budu za přechod k vám něco platit?

Ne, naše společnost svým zákazníkům neúčtuje žádné aktivační ani deaktivační poplatky. Zaplatíte pouze plyn, který od nás odeberete, nic víc.